Olga Boznańska (1865-1940) „Portret chłopca”, źródło: Dorotheum

Olga Boznańska (1865-1940)
„Portret chłopca”
pastel na kartonie, 102 x 64 cm
Dorotheum, Austria, 10 kwietnia 2019, estymacja: 4.000 – 6.000 EUR

Wyśmienitej jakości portret małego chłopca, wykonany w nieczęstej w ouvre artystki technice pastelu. Jednym z niewątpliwych atutów jest bardzo rzetelnie przeprowadzona weryfikacja autentyczności. Rekomendujemy, przewidując jednocześnie znaczne przekroczenie ceny estymowanej przez dom aukcyjny.

Adam Styka (1890-1959) „Marokańska para”, źródło: Nye & Company

Adam Styka (1890-1959)
„Marokańska para”
olej na płótnie, 75 x 62 cm
Nye & Company, USA, 17 kwietnia 2019, cena wywoławcza: 1.700 USD

Praca posiadająca wszystkie cechy dojrzałego okresu twórczości Adama Styki – znakomite światło, perfekcja w detalach anatomicznych i świetne malarsko oddanie atmosfery marokańskich zalotów (no może jedynie kapelusz głównego bohatera wygląda jakby przybył z Meksyku). Cena wywoławcza tej pracy znajduje się na bardzo atrakcyjnym poziomie – polecamy!

Leon Wyczółkowski (1852-1936) „Leśny pejzaż”, źródło: Kodner Galleries

Leon Wyczółkowski (1852-1936)
„Leśny pejzaż”
akwarela, 47 x 35 cm
Kodner Galleries, USA, 17 kwietnia 2019, estymacja: 500 – 1.000 USD

Dość banalna akwarela ze żmudnie, acz nieudolnie dodanym podpisem imitującym sygnaturę Leona Wyczółkowskiego. Bezapelacyjny falsyfikat!

Eugeniusz Eibisch  (1896 - 1987) „Martwa natura”, źródło: Art Legacy

Eugeniusz Eibisch  (1896 – 1987)
„Martwa natura”
olej na płótnie, 44 x 54 cm
Art Legacy, USA, 13 kwietnia 2019, estymacja: 10.000 – 14.000 USD

Klasyczna martwa natura z ogromem owoców, nie mająca naszym zdaniem cech wspólnych z twórczością Eugeniusza Eibischa. My odradzamy!

Podziel się z innymi: