Jesteś pasjonatem sztuki lub masz interesujący temat, którym chciałbyś się podzielić na łamach naszego portalu? Piszesz artykuły i chcesz razem z nami współtworzyć Sztuki Piękne? Napisz do nas!

Autor: Sztuki Piękne

Redakcja naszego portalu to doświadczeni antykwariusze zaznajomieni nie tylko z historią sztuki, ale także z rynkiem sztuki, inwestycjami alternatywnymi, rynkami kolekcjonerskimi. Nasze zainteresowanie skupiają się na malarstwie polskim XIX i XX, ale mamy także wiedzę i doświadczenie w zakresie rzeźby, grafiki, rzemiosła artystycznego oraz sztuki współczesnej.

zobacz inne teksty tego autora >>

Autor: Karolina Bańkowska

Historyk Sztuki. Antykwariusz w Salonie Dzieł Sztuki Connaisseur. Entuzjastka Krakowa przełomu XIX i XX wieku – jego sztuki, architektury, historii i obyczajowości.
Ulubiony artysta: Zdzisław Beksiński.

zobacz inne teksty tego autora >>

Autor: Alicja Francikowska

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku historia sztuki (studia II stopnia). Licencjat z historii sztuki uzyskała studiując na Uniwersytecie Śląskim z półrocznym pobytem na Uniwersytecie we Florencji. Ukończyła także język francuski z programem tłumaczeniowym oraz studia podyplomowe „Rynek sztuki i antyków”. Miłośniczka włoskiego renesansu i włoskiego języka. Obecnie uczestniczka kursu przewodników po Krakowie.
Ulubiony artysta: Stanisław Wyspiański.

zobacz inne teksty tego autora >>

Autor: Maciej Jakubowski

Właściciel i szef Salonu Dzieł Sztuki Connaisseur w Krakowie. Ekonomista z wykształcenia, antykwariusz i marszand wywodzący się z rodziny o tradycjach antykwarskich, związany od blisko 20 lat z polskim rynkiem sztuki. Członek Zarządu i Sekretarz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, członek CINOA (Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d’Art).
Ulubiony artysta: admirator i kolekcjoner krakowskiego malarstwa pierwszych dekad XX wieku.

zobacz inne teksty tego autora >>

Autor: Marek Sołtysik

Prozaik, poeta, dramaturg, krytyk sztuki, edytor, redaktor, artysta malarz i grafik, ilustrator, był pracownikiem w macierzystej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w której ostatnio sporadycznie wykłada. Od roku 1972 publikuje w prasie kulturalnej. Autor kilkudziesięciu wydanych książek oraz emitowanych słuchowisk radiowych, w tym kilkunastu o polskich artystach, prowadzi także warsztaty prozatorskie w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ulubiony artysta: Rafał Malczewski.

zobacz inne teksty tego autora >>