Pragniesz zaskoczyć swoich najbliższych niepowtarzalnym upominkiem? Chcesz wręczyć unikatowy prezent ślubny młodej parze, obdarować chrześniaka srebrnym podarkiem, a może odwdzięczyć się współpracownikowi eleganckim retro gadżetem? Setki wyselekcjonowanych propozycji prezentowych znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Na stronie internetowej możesz filtrować obiekty ze względu na czas powstania, kategorię, a także styl lub okazję – na pewno znajdzie się coś dla każdego!

Stanisław Przybyszewski około 1905 roku, gdansk.gedanopedia.pl

Sztuka na Prezent to jednak nie tylko estetyczne gadżety, które wyróżnią wnętrze Twojego mieszkania czy biura, ale także unikatowe przedmioty, które mogą okazać się doskonałą formą inwestycji. Jeszcze kilkanaście lat temu przykłady polskiego wzornictwa z czasów PRL-u np. słynne porcelanowe „pikasiaki” lub wyroby użytkowe z prasowanego szkła z HSG Ząbkowice były uznawane za relikty przeszłości i niedoceniane przez rynek sztuki – częściej można było je spotkać na targach staroci za niewielkie pieniądze niż na aukcjach sztuki i designu. Wystarczyły jednak zaledwie dwie dekady, żeby ta sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dziś figurki z Ćmielowa są niezwykle poszukiwane przez kolekcjonerów, a wazony projektu Jana Sylwestra Drosta stają się białymi krukami na rynku osiągając od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na aukcjach! 

Stanisław Przybyszewski około 1905 roku, gdansk.gedanopedia.pl

Zachęcamy zatem do przeglądania naszej oferty w internecie, a także do odwiedzin naszej galerii znajdującej się w samym sercu Krakowa z widokiem na Rynek Główny. Znajdziecie nas w kamienicy Montelupich pod numerem 7 na pierwszym piętrze. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 11:00-14:00. Zapraszamy!